Biblioteki uniwersyteckie to miejsca, w których nie tylko czytamy, lecz również kopiujemy. Nie każdy ma czas, by spędzić kilka godzin, czytając publikację – dużo wygodniej jest skopiować jej fragment i zabrać ze sobą do domu. W wielu bibliotekach można więc znaleźć dobrej jakości kserokopiarkę do samodzielnego obsługiwania. Do naszej placówki wybraliśmy urządzenie Ricoh MP3500, które niezawodnie pracuje już od kilku lat. Jest to niezwykle wydajne urządzenie, które na jednym tonerze drukuje do 30000 stron. Jestem osobą decyzyjną, odpowiedzialną między innymi za wybieranie tonerów do naszych urządzeń drukujących. Oryginalny toner do drukarki Ricoh kosztuje ok. 220 zł, podczas gdy dobrej jakości zamiennik można nabyć już za 75 zł. Wybór jest oczywisty.

Niewątpliwą zaletą zamiennika, z jakiego korzystamy, czyli produktu marki JetWorld, jest jego cena, niższa o ok. 65% od oryginału. Toner do drukarki będący zamiennikiem jest produktem używanym przez naszą bibliotekę od kilku lat. Wielokrotnie pytaliśmy naszych klientów, czy są zadowoleni z wydruków, i wielu z nich sądziło, że korzystamy z oryginalnych tonerów, gdyż jakość wydruków jest imponująca. Nie ma mowy o zabrudzeniach, smugach czy pionowych pasach, charakterystycznych dla tonerów niskiej jakości. Mimo że toner do drukarki Ricoh od firmy JetWorld jest tańszy o połowę, jego cena jest na tyle wysoka, że mamy prawo spodziewać się dobrej jakości wydruków.

Tonery Ricoh - zerknij w wolnej chwili.

Warto również zauważyć, że tańszy toner do drukarki Ricoh wcale nie jest mniej wydajny – jego wydajność jest taka sama jak ta zapewniana przez producenta oryginału, a często zdarza się, że toner drukuje więcej niż 30000 stron. Dużą zaletą kupowanego online tonera JetWorld jest również fakt, że produkt objęty jest przez dystrybutora dożywotnią gwarancją, z której jednak ani razu jeszcze nie skorzystaliśmy, gdyż jesteśmy w pełni zadowoleni z jakości i wydajności wydruków. Toner do drukarki Ricoh od firmy JetWorld pozwala nam zaoszczędzić kilkaset złotych rocznie, dzięki czemu możemy nabyć znacznie więcej publikacji do naszej biblioteki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *