Nigdy nie drukowałem tak dużej ilości dokumentów jak podczas studiów prawniczych. Ustawy, kodeksy, konwencje i podręczniki musiałem mieć w formie papierowej, by nanosić notatki i nie zagubić się w kłębowisku paragrafów. Część publikacji udało mi się kupić, jednak niektóre dokumenty dostępne są wyłącznie w formie online lub wycofane z druku, dlatego postanowiłem zainwestować w dobrej jakości drukarkę monochromatyczną Ricoh Aficio SP1200, która bez dwóch zdań pomogła mi ukończyć studia. Od samego początku korzystałem z tonerów będących zamiennikami, gdyż powszechnie wiadomo, że student zawsze szuka najbardziej opłacalnych rozwiązań. Postawiłem na toner do drukarki laserowej 406837 od firmy JetWorld, który spełniał moje oczekiwania w czasie studiów i spełnia je również teraz.

Zacznijmy od tego, że cena tonera JetWorld jest szokująco niska – w sklepie internetowym dodrukarki.pl kupuję go za niecałe 54 złote, a więc znacznie taniej niż od producenta oryginałów. Wydajność zamiennika jest zadowalająco wysoka, gdyż na jednym tonerze można wydrukować aż 3000 stron A4. Podobną wydajność oferuje producent oryginału, a więc wybierając zamiennik, nie tracimy ani trochę na wydajności. Ostatnią kwestią wartą uwagi jest jakość wydruków. Spodziewałem się wszystkiego, gdyż panuje powszechne przekonanie, że zamienniki są gorszej jakości niż oryginały i nie dotyczy to jedynie tonerów. Jednak miło jest się pozytywnie rozczarować i za znacznie niższą cenę otrzymać toner do drukarki laserowej, którego jakość w 100% spełnia moje oczekiwania.

Po wyczerpaniu się oryginalnego środka barwiącego od razu przerzuciłem się na zamienniki, jednak znajomy, który kupował ten sam model drukarki razem ze mną, przez długi czas korzystał z oryginałów Ricoh. Po ok. 2 latach poprosił mnie o namiary na sklep, w którym kupuję zamienniki, gdyż uznał, że chciałby wypróbować tańsze tonery. Mimo że korzystał przez 2 lata z tonerów Ricoh, zdecydował się przerzucić na tonery JetWorld ze względu na niską cenę, wysoką wydajność i bardzo zbliżoną jakość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *