Elegancka i kompaktowa drukarka Ricoh SP 150SU od lat sprawdza się w moim biurze, gdyż pełni również funkcję skanera i kopiarki, a przy tym doskonale dopasowuje się do wystroju wnętrza. Jednak zakup drukarki nie był jedyną inwestycją w wyposażenie biura – co kilka tygodni konieczny jest zakup tonera, bez którego drukowanie jest niemożliwe. Prowadzę niewielkie biuro, jednak każdego dnia drukujemy duże ilości dokumentów, takich jak umowy, faktury czy sprawozdania. Dobrej jakości tonery do Ricoh są więc niezbędnym elementem wyposażenia biura, gdyż mają one znaczący wpływ na postrzeganie firmy przez klientów. Niedbałe wydruki pełne smug i zabrudzeń mogłyby świadczyć o braku profesjonalizmu, dlatego nie możemy sobie pozwolić na korzystanie z niskiej jakości tonerów. Nie oznacza to jednak, że moje biuro skazane jest na korzystanie z drogich produktów oryginalnych. Na rynku dostępne są tonery do Ricoh od znanych producentów zamienników, takich jak JetWorld. Z tonerów JetWorld 408010 korzystam już od kilku lat i jestem w pełni zadowolony z jakości wydruków oraz ceny tonerów.

Za toner JetWorld do drukarki Ricoh SP 150SU płacę ok. 100 złotych, czyli ponad 50% mniej niż za oryginał. To naprawdę dużo, biorąc pod uwagę pozostałe wydatki firmy. Mogłoby się wydawać, że korzystanie z zamienników będzie zauważalne, jednak jest zupełnie inaczej. Nie dość, że wydajność tonerów JetWorld jest taka sama, to często zdarza się, że można na nich wydrukować więcej niż w przypadku oryginałów. Nie ma również mowy o smugach i zabrudzeniach, których tak się obawiałem, gdy pierwszy raz zainwestowałem w zamiennik.

Rozumiem, dlaczego produkty oryginalne są droższe i nie dotyczy to wyłącznie tonerów, lecz także perfum, butów czy ubrań. Oryginały muszą kosztować, gdyż ich cena związana jest z renomą producenta i licznymi testami nad produktami, które przecież do tanich nie należą. Jeśli chodzi o perfumy czy buty, zawsze stawiam na produkty oryginalne, jednak w przypadku tonerów do drukarki Ricoh nie zauważam żadnej różnicy między oryginałami i zamiennikami, dlatego cieszę się, że tonery do Ricoh od JetWorld są w zasięgu mojej ręki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *